вторник, 15 май 2012 г.

Актуално за кризата в Гърция


Верният отговор за годно за евро държавно финансово управление (ДФУ) е изключително актуален за Гърция.

Парите са налични по воля на съответни държавни власти.

В стопанския живот са ползвани „Златни” и „Незлатни пари”.

„Златните пари са пари, които са реално обезпечени със злато или сходни на злато ценности.

„Незлатните пари са пари, които не са реално обезпечени със злато или сходни на злато ценности. Разбираемо е, те са с различни качества спрямо „Златни пари”.

От 1999 г., в Еврозоната се ползва евро, което съответства на свойства на „Незлатни пари”.

Досега, при употреба на евро е запазен стария, от време със „Златни пари” начин на ДФУ.

Потребен е точен отговор на въпрос:

Наследеното от време със „Златни пари” ДФУ е

годно” или „непригодно”

за качества на евро?

Вариантът за верен отговор е годно” или „непригодно”.

При изследване се установява - прилаганото по време със „Златни пари” ДФУ е непригодно за стопанство с евро.

Държавното поведение, при стопанство с "Незлатни пари" ползване на стар, от време със "Златни пари" начин на ДФУ се допуска за първи път в света през 1716 година.
Същото е означено с името на неговия инициатор като „Грешка на Джон Лоу”.
Грешката на Джон Лоу” е при стопанство с „Незлатни пари”, ползване на непригоден (от време със „Златни пари”) начин на ДФУ.
Тази финансова непълноценност е проява на човешка грешка, тъй като развива диспропорции и (след достатъчно време) стопанска криза.

Полезен е верен отговор на въпрос: „Кой елемент на старо, от време със „Златни пари” ДФУ е НЕПРИГОДЕН при нови стопански условия с евро?

„Златните пари” имат естествено и независимо от човека качество „Вродена икономическа стойност”.

Поради това обстоятелство, при „Златни пари”, съответните държавни власти прилагат закрила на потребителни качества на пари, която е съобразена с наличие на тяхна „Вродена икономическа стойност”.

Еврото няма „Вродена икономическа стойност”.

13 години в Еврозоната, при стопанство с евро се запазва наследена финансова практика, която преди това е ползвана при пари с „Вродена икономическа стойност”.

Прилаганото старо, по време със „Златни пари” ДФУ е НЕПРИГОДНО за ползване при стопанство с евро, защото наследеното старо финансово управление няма възможности полезно и устойчиво да неутрализира липсваща „Вродена икономическа стойност” при евро.

Животът доказа - без ползване на подобрено ДФУ, което успешно и трайно да компенсира липса на „Вродена икономическа стойност” при евро се развиват диспропорции и (след достатъчно време) стопанска криза.

Разрастването на тези диспропорции е неограничено във времето и хората колкото повече се трудят – толкова по-голяма криза се развива.

Държавната институция, която е с компетентност най-добре да осъществи закрила на потребителни качества на евро е Министерство на финансите.
Това е основание за констатация - сега е налично НЕПРИГОДНО за евро ДФУ при страните от Еврозоната.

Днес има хора с мнение, че няма значение дали парите са „Златни” или „Незлатни”.

Вярно е, при съответна частна сделка за някой участник в стопанския живот разликите между „Златни” и „Незлатни пари” нямат пряко влияние.

При държавно управление на стопанство с евро, с пренебрегване отсъствие на „Вродена икономическа стойност” при ползвани пари се допуска кардинална финансова грешка, тъй като с това поведение не е възможно полезно ДФУ.

Последици от пренебрежение към липса на „Вродена икономическа стойност” при евро са утопично финансово поведение и съвременна европейска стопанска криза.

Не е възможно пълноценно обществено развитие при запазен стар, от време със „Златни пари” начин на ДФУ и ползване на евро.
Причината е влияние на стар, от време със „Златни пари” начин на ДФУ, който е НЕПРИГОДЕН за евро.

През 2012 г. Еврозоната продължава да живее при неразвито (за качества на евро) финансово управление.

При съвременни условия, участниците в стопански живот са обречени жертви на държавна финансова грешка и колкото повече работят – толкова по-големи са щетите от криза.

Истина е, при непригодно за евро ДФУ:

(1) В Еврозоната се развиват диспропорции.

(2) Колкото повече хората се трудят и създават по-голяма добавена стойност – толкова повече се разрастват тези диспропорции.

(3) Уголемените диспропорции създават трудности и криза.

Заради държавния финансов недъг, при реализиране на по-много добавена стойност се създават по-уголемени диспропорции, които развиват по-силна криза със завишени болезнени щети за участници в стопански живот.

Пример за диспропорция поради неправилно ДФУ е държавният дълг.
Днес страните от Еврозоната са с натрупани дългове, които са последица от непригодно за евро финансово управление.

При условия на сегашно вредно за полезно развитие на стопанство с евро ДФУ, управляващите политици в Еврозоната, колкото повече работят – толкова по-голям е техния провал.

Кризата може да се премахне, ако се прекрати причина и се ползва ГОДНО за евро ДФУ.

ДФУ при страните от Еврозоната ще е годно за евро тогава, когато е налично подобрение на стария, от време със „Златни пари” начин на ДФУ и съществува възможност да се неутрализира липса на „Вродена икономическа стойност” при евро.

Сегашната стопанска криза в Еврозоната, в т. ч. в Гърция се развива поради въздействие на само една особено важна причина – НЕПРИГОДНО за евро ДФУ.

Възможно е усъвършенстване на гръцко финансово управление.

До 24 часа време след преустановяване на НЕПРИГОДНО за евро държавно поведение и ползване на ГОДНО за тези пари нейно финансово управление – сегашната стопанска криза в Гърция ще е победена.

Иван Митев – икономист

Няма коментари:

Публикуване на коментар