понеделник, 18 юли 2011 г.

Стопанската криза в Гърция е детска болест на пазарна икономика








Разрастването на стопанска криза в Европа се подсигурява от конкретна световна държавна финансова грешка, която е предпоставка за развитие на детска болест на пазарна икономика "Безпределна субсидия".
Този управленски недъг може да бъде премахнат.

Пример: До 24 часа време - след усъвършенстване с "Модел Ресурси М" на гръцко държавно финансово управление - трудностите за обслужване на дълга в Р. Гърция ще се овладеят за полезно разрешаване.

Същото е валидно при всяка държава.

Първичните ефекти след прекратяване в съответна страна на разкрита държавна финансова грешка е намаление на ненужни правителствени разходи и наличие на нови пазарни бюджетни приходи.
Полезни придружаващи влияния са отстраняване на разкрита особено важна причина за криза през 2011 г. и осигуряване на благоприятни пазарни условия за развитие на стопански процеси.

Употребата на нови за света знания за противодействие с “Модел Ресурси М” срещу стопанска криза подпомага „бедни” и „богати”.
Прекратяването на „Грешка на Джон Лоу” е благо за „бедни”, защото завишава възможности държавата да даде жизнено необходима помощ, за да оцелеят.
При продължаване на катастрофалната държавна финансова грешка, „богатите” също са обречени жертви в жестокия „Капан на парите”.
За ликвидиране на гибелното обстоятелство е потребно възможно по-рано премахване на представената сегашна глупост – продължен начин на държавно финансово управление от време със "Златни пари" при нови стопански условия с "Незлатни пари".

За съжаление при ръководители на европейски правителства, също при специалисти на Европейска централна банка и Международния валутен фонд е наличен проблем, че продължават необосновано да вярват на свои учители и колеги ( в т. ч. Джон Мейнард Кейнс, Джон Кенет Гълбрайт, Милтън Фридман, Йозеф Стиглиц, Пол Робин Кругман, проф. Нуриел Рубини, експерти и ръководители на МВФ, СБ, ЕЦБ и други) без да отчитат тяхна кардинална слабост да не правят разграничение при държавно финансово управление, в зависимост от ползвани „Златни” или „Незлатни пари”.
Това е предпоставка за непълнота при техни знания, заради която стопанската криза не е продоляна.

Иван Митев – икономист

Няма коментари:

Публикуване на коментар