неделя, 3 юли 2011 г.

Пропускът на експерти от ЕС и МВФ



Стопанските проблеми при всички държави са сходни с тези при Р. Гърция.

Със значение за преодоляване на стопанска криза в Р. Гърция е поведение на експерти от Европейския съюз (ЕС) и Международния валутен фонд (МВФ).

Прилаганите по указания от тези специалисти начини за подпомагане на гръцко правителство  (стотици милиарди евро парични помощи, приватизационни програми, повишени задължения за данъкоплатци, намаление на държавни разходи и други) са непълноценни, защото запазват особено важна причина за криза в Р. Гърция.
Същите не прекратяват допълнително развитие на стопански диспропорции и криза.

Ситуацията в Р. Гърция е потвърждение за валидност на „Принципа на Джон Лоу” - При достатъчно време в „Капана на парите”, съответното правителство, колкото повече работи, толкова по-лоши управленски резултати получава.

Конкретен спор, който се води за Р. Гърция е с тема: Какво да е държавното финансово управление в Р. Гърция, според ползвани „Златни” или „Незлатни пари”.

Да потърсим - кой е първичния автор на представяна от експерти на ЕС и от МВФ позиция?

Специалистите, които дават на Р. Гърция съвети за спасение от стопанска криза не са творци на представяно от тях становище, защото с богатството на техния интелект, те нямаше да допуснат продължаване на сегашна държавна финансова грешка на гръцко правителство.

Навярно са възприели мнението си от свои учители.

Тези преподаватели от своя страна също не са правили собствено изследване по дискутираната тема, защото нямаше да повторят очевидна грешка и са с продължена практика от свои наставници.
При продължаващо изследване на случилото се разбира, че същността на това, което експерти при процеса за преодоляване на кризата в Р. Гърция препоръчват е дейност на Джон Лоу, който по своя инициатива през 1716 г.,  за първи път в света е въвел доказала непълноценност да се ползват „Незлатни пари”, при условия на запазен начин на държавно финансово управление от време със Златни пари".

Практическите прояви на европейските и тези от МВФ експерти за кое е правилно:

1) „Въведената от Джон Лоу доказала своя непълноценност практика на продължение на държавно финансово управление от време със „Златни пари” и при нови условия с „Незлатни пари”

или

2) „Употреба на разработено от икономиста Иван Митев съпътстващо приложение „Противодействие с „Модел Ресурси М” срещу стопанска криза”

-          са на позиция „Защитник на Джон Лоу”.

Експертите са с качества на специалисти, който лично няма да допуснат създаване на такава държавна финансова грешка.

Тяхната непълноценна позиция не е резултат на конкретна тяхна лична преценка, а на догматична вяра към учители  ( в т. ч. Джон Мейнард Кейнс, Джон Кенет Гълбрайт, Милтън Фридман, Йозеф Стиглиц, Пол Робин Кругман, проф. Нуриел Рубини, експерти и ръководители на МВФ, СБ, ЕЦБ и други) без да отчитат тяхна кардинална слабост да не правят разграничение при държавно финансово управление, в зависимост от ползвани „Златни” или „Незлатни пари”, в т. ч. допускат „Грешка на Джон Лоу” и подпомагат запазване на „Капан на парите”.

На практика, вместо да бранят интереси за по-полезно обществено развитие на Р. Гърция – експертите на ЕС и МВФ са съгласни в Р. Гърция да продължава грешката на Джон Лоу от 1716 г., което обрича балканската държава на допълнително развитие на криза.


Пропускът на експерти от ЕС и МВФ е, че без преценка са повярвали на свои учители за платформа на държавно финансово управление, според ползвани „Златни” или „Незлатни пари”.

Фалитът на Р. Гърция не е полезен, защото не спасява участниците в стопанския живот от жестоки последици в стопанска криза.

Проблемът за спасение на Р. Гърция от стопанска криза през 2011 г. има полезно разрешение.

Представям тези в резултат на мои изследвания, анализи, преценки и изводи.

Тяхната същност е:

1) При употреба на „Незлатни пари”, при условия на запазен начин на държавно финансово управление от време със Златни пари" се подсигурява развитие на диспропорции и стопанска криза, което определя съответното държавно финансово управление като грешка.
Тази непълноценност е означена „Грешка на Джон Лоу”.
Същата е допусната за първи пън в света през 1716 г. и през XXI век продължава (в т. ч. и в Р. Гърция), като заема позиция на особено важна причина за стопанска криза във всички държави.

 2) При ползване на „Незлатни пари”, за да има пълноценно обществено развитие (в т. ч. и в Р. Гърция) е необходимо прилагане (спрямо време със „Златни пари”) на усъвършенствано с „Модел Ресурси М” държавно финансово управление.


Иван Митев - икономист

Няма коментари:

Публикуване на коментар