петък, 1 юли 2011 г.

Уважаеми дами и господа,



През 2011 г. Р. Гърция е с жестока стопанска криза.

Изразявам своята солидарност с жителите на европейската държава и желая успешно преодоляване на сегашни трудности.

На правителството на Р. Гърция представям – за спасение от стопанска криза е нужно приложение на ново българско откритие.

 

За подпомагане пълноценно обществено развитие в Р. Гърция, тук основна задача са публикации за възможно съпътстващо ползване на „Противодействие с „Модел Ресурси М” срещу стопанска криза”.

Придружаващи теми:

-          "Златни" и "Незлатни" пари.
-          Разкритие на гръцка държавна финансова „Грешка на Джон Лоу”, която е особено важна причина за криза.
-          "Ресурс М".
-          "Принцип на Джон Лоу".
-          "Безпределна субсидия".
-          "Противоречие на Джон Лоу".
-          Тайна при "Капана на парите".
-          "Обществен закон за Ресурс М".
-          Подобрено с „Модел Ресурси М” държавно финансово управление.
-          Икономика, диспропорции, управление, финанси, държавен бюджет.
-          Доктрина "Противодействие с "Модел Ресурси М" срещу стопанска криза”.


Гръцки специалисти и техни колеги от Европейския съюз вярват на свои учители  ( в т. ч. Джон Мейнард Кейнс, Джон Кенет Гълбрайт, Милтън Фридман, Йозеф Стиглиц, Пол Робин Кругман, проф. Нуриел Рубини, експерти и ръководители на МВФ, СБ, ЕЦБ и други) без да отчитат тяхна кардинална слабост да не правят разграничение при държавно финансово управление, в зависимост от ползвани „Златни” или „Незлатни пари”, в т. ч. допускат „Грешка на Джон Лоу” и подпомагат запазване на „Капан на парите”.


Фалитът на Р. Гърция не е полезен, защото не спасява участниците в стопанския живот от жестоки последици в стопанска криза.

Стопанската ситуация при Р. Гърция е актуална, защото при нея настъпиха падежи на дългове, преди тези при други държави.

Прилаганите по указания от Европейска комисия и международни финансови институции начини за подпомагане на гръцко правителство  (стотици милиарди евро парични помощи, приватизационни програми, повишени задължения за данъкоплатци, намаление на държавни разходи и други) са непълноценни, защото запазват особено важна причина за криза в Р. Гърция.
Същите не прекратяват допълнително развитие на стопански диспропорции и криза.

Много специалисти (които не знаят за съществуване на държавна финансова „Грешка на Джон Лоу” и за възможност за нейно полезно прекратяване чрез противодействие с „Модел Ресурси М” срещу стопанска криза) са убедени, че през 2011 г. не може да се осигури желано избавление за народа на Р. Гърция и се застрашава успешното бъдеще на Европейския съюз и други държави.


Примери:



(Дълговата криза в Гърция има потенциала да върне американската икономика обратно в рецесия, предупреждава бившият шеф на Фед.
Алън Грийнспан, бившият председател на Федералния резерв на САЩ (Фед) заявява, че фалитът на Гърция е „почти сигурен“ и че подобно развитие може да повлече щатската икономика обратно в рецесия, съобщава Bloomberg.
„Проблемът е, че е изключително невероятно политическото решение да проработи“ така, че кризата в Гърция да бъде овладяна, казва Грийнспан. „Шансовете Гърция да не фалира са много малки“. …)



(Инвеститорите обаче би трябвало да са доста по-подготвени за банкрут на гръцкото правителство, отколкото бяха при фалита на банката.
Призракът на Lehman Brothers броди из европейските финансови пазари - централните банкери предупреждават, че евентуалната неплатежоспособност на Гърция може да предизвика дори по-тежко сътресение от фалита на американската инвестиционна банка. …)


За разлика от автори на представени тези, разкрих и „днес”, за разлика от вчера е известна особено важна причина за държавни управленски трудности в Р. Гърция през 2011 година.

Балканската страна е в криза, заради наличие на конкретна своя държавна финансова грешка, за която е съобщено на правителство.

Същността на кризата в Р. Гърция през 2011 г. е съвкупност трудности за разрешение на „Противоречие на Джон Лоу” (т. е. съответните държавни власти са с ограничени парични ресурси за плащане на възможно неограничени разходи за закрила на потребителни качества на ползвани пари) в тази страна и запазване на съществуващи равновесия.

Правителствените трудностти в Р. Гърция могат успешно да се преодолеят чрез употреба на "Съпътстващо противодействие с „Модел Ресурси М” срещу стопанска криза".

Възможното усъвършенстване на държавно финансово управление съответства на европейски правила за стопанско развитие.
Същото премахва досегашна държавна финансова неразвитост и осъществява незаменимо ефективно противодействие срещу стопанска криза.

Заради наличие на държавния финансов недъг, при Р. Гърция е актуален "Принципа на Джон Лоу" - при достатъчно време в „Капана на парите”, съответните държавни власти ( в т. ч. правителство), колкото повече работят, толкова по-лоши  управленски резултати получават.

Публикациите в блога са полезни за всички участници в стопански живот.

"Блогът за спасение на Р. Гърция от стопанска криза" представя благотворни знания за употреба на „Модел Ресурси М”.

Прекратяването на „Грешката на Джон Лоу” в Р. Гърция подпомага и други държави.

Въпреки редовна актуализация, съществува вероятност част от изнесени данни да са били допълнително променени или допълнени.
За актуалност на публикувано, възможно е коригиране и допълване на предоставена информация по всяко време и без предизвестия.
Записите не трябва да се възприемат като отправена оферта за сключване на сделка, както да се ползват за база при теглене на кредит или вземане на решения за влагане на средства.

При необходимост, моля за въпроси.

За по-разширени коментари и дискусии - участвайте в група във facebook Спасение на Р. Гърция от стопанска криза”.


С уважение,

Иван Митев

01.07.2011 г.

Забележка: За непознат термин, ползвайте „Означения и определения”.

Няма коментари:

Публикуване на коментар